Dame senior NØFF
Dette hold er en del af holdsamarbejdet NØFF.
Vi træner lige uger i Kerteminde og ulige uger i Munkebo.
Se hvornår i boksen "Træningstider" her på siden.
Holdets stab
StillingGjensidige Kvindepokalen 2023/24 • Pulje 1
Pos. | Hold | Kampe | V | U | T | Point | |
1 | AGF | 4 | 4 | 0 | 0 | 12 | |
2 | Næstved HG | 4 | 4 | 0 | 0 | 12 | |
3 | Brøndby IF | 3 | 3 | 0 | 0 | 9 | |
4 | Dalum/Næsby | 4 | 3 | 0 | 1 | 9 | |
5 | FC Nordsjælland | 3 | 3 | 0 | 0 | 9 | |
6 | Fortuna Hjørring | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | |
7 | Østerbro IF | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | |
8 | Vildbjerg | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | |
9 | AaB | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | |
10 | B.93 | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | |
11 | Kolding IF | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | |
12 | ASA, Aarhus | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | |
13 | Allerød FK | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | |
14 | HIK | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | |
15 | Vejle B | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | |
16 | HB Køge | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | |
17 | Odense Q | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | |
18 | Sønderborg Q | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | |
19 | Solrød FC | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | |
20 | BSF | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | |
21 | Fredensborg BI | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | |
22 | ØKF | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | |
23 | DSIO | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | |
24 | Lemvig GF | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | |
25 | Brabrand IF | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | |
26 | KFUM | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | |
27 | Vorup FB | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | |
28 | Ølstykke FC | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | |
29 | Espergærde IF | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | |
30 | Gug B | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | |
31 | NØFF | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | |
32 | Hvalsø IF | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
33 | Vinder af KFUM vs. Albertslund BS 72 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
34 | Albertslund BS 72 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
35 | FC Thy - ThistedQ | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
36 | Ringsted Pigefodbold | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
37 | Varde IF | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
38 | Nibe B | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
39 | JAI, Aarhus | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
40 | Skjold | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
41 | Silkeborg KFUM | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
42 | Billund IF | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
43 | FC King George | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
44 | B 73 Slagelse | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
45 | Fremad Valby | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
46 | Føroyar | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
47 | RKG | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 |
|
48 | Sundby | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 |
|
49 | Aarhus Fremad | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
50 | Melby-Liseleje IF | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
51 | Bolbro G & IF | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
52 | FC Damsø | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
53 | Randers Q | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
54 | Aalborg Freja | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
55 | Lynge-Broby IF | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
56 | Medicinernes Bk | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
57 | Team Viborg | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
58 | SFF 2015 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
59 | B1913 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 |
StillingKvinde S2 - Forår 2024 (11:11/9:9) • Pulje 1
Pos. | Hold | Kampe | V | U | T | Point | |
1 | F16 | 2 | 2 | 0 | 0 | 6 | |
2 | OKS | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | |
3 | Skamby BK | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | |
4 | B1913 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
5 | NØFF | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
6 | Søhus Stige | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
7 | Bogense G & IF | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 |
|
StillingKvinde 7:7 - Forår 2024 • Pulje 4
Pos. | Hold | Kampe | V | U | T | Point | |
1 | Agedrup-Bullerup BK | 3 | 3 | 0 | 0 | 9 | |
2 | FC Odense (2) | 3 | 2 | 1 | 0 | 7 | |
3 | Holluf Pile-Tornbjerg IF | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | |
4 | NØFF | 3 | 1 | 1 | 1 | 4 | |
5 | FC Campus | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | |
6 | B 1909 | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 |
|
7 | B1913 (1) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
8 | Langeskov IF | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
9 | B1913 (3) | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | |
10 | B 67 | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 |
|
StillingGjensidige Kvindepokalen 2024/25 • Pulje 1
Pos. | Hold | Kampe | V | U | T | Point | |
1 | Glamsbjerg/Verninge Q | 1 | 1 | 0 | 0 | 3 | |
2 | Marstal IF | 1 | 1 | 0 | 0 | 3 | |
3 | B1913 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
4 | BK Vestfyn | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
5 | Bogense G & IF | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
6 | Bolbro G & IF | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
7 | DSIO | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
8 | F16 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
9 | FC Odense | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
10 | Fortuna Svendborg/Oure FA | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
11 | Hesselager Fodbold | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
12 | Kildemosens BK | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
13 | MG & BK | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
14 | Nr. Lyndelse / Søby F.C. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
15 | NØFF | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
16 | OKS | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
17 | Otterup Bold- og Idrætsklub | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
18 | Strib IF | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
19 | Søhus Stige | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
20 | Tårup IF | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
21 | Langeskov IF | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 |
|
22 | Thurø BK af 1920 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 |
|
Spillerliste
Amalie Levin Blåsvær
Anna Hallgren
Caroline Møller
Clara Barner Jensen
Emilia Hallgren
Emily Busch Aagaard Hansen
Freja Bjerregaard
Heidi Ørdal
Iben Mortensen
Josefine Rasmussen
Karen Andreasen
Katrine Højkilde
Kristina Baraviec
Lisbeth Chawes
Lærke Sofie Jensen
Maja Toftdal Geisler
Martina West Jørgensen
Mette Thygesen
Mie Agergaard
Nadia Møller Hansen
Nathalie Hall Halstrøm
Nicoline .E.F. Martinussen
Olivia Ottosen
Perle Fischer Rasmussen
Pia Karlsen
Regitze Ørsig Jensen
Rikke Thygesen
Sara Nielsen
Sarah Pedersen
Sheila Kildegaard Larsen
Signe Bertelsen
Sille Daugaard
Sille May Nøbølle
Vivi Rasmussen
Wiktoria Urban
Zara Agergaard